I. Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
1. Przedmiotem zamówienia jest renowacja kanału deszczowego ø1800 mm tzn. orurowanego Rowu Radzionkowskiego na odcinku od studni nr 8i do studni nr 25i (na odcinku długości ok. 260 m).Renowację należy wykonać metodą wykładania utwardzalnym rękawem impregnowanym żywicami poliestrowymi.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera – Załącznik nr 1 SWZ – dokumentacja projektowa wraz z załącznikami tj.:
a) Dokumentacja projektowa (koncepcja programowo-przestrzenna, projekt budowlany – TOM I. Projekt zagospodarowania terenu, TOM II. Architektura konstrukcja, TOM III. Sieci elektryczne, TOM IV. Sieci sanitarne, Projekt zjazdu, projekt wykonawczy - TOM I. Projekt zagospodarowania terenu, TOM II. Architektura konstrukcja, TOM III. Sieci elektryczne, TOM IV. Sieci sanitarne, projekt organizacji ruchu, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB), dokumenty formalno-prawne, dokumentacja projektowa zamienna;
b) Przedmiar robót.Przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy, przy wycenie robót należy uwzględnić wszystkie prace w nim ujęte, również te, które zostały wyszczególnione w dokumentacji projektowej. W przypadku gdy w dokumentacji projektowej zostały wykazane roboty, których nie zawiera przedmiar robót, to do obowiązku Wykonawcy należy ich uwzględnienie w kalkulowaniu ceny.
3. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy opracować i uzgodnić z Zamawiającym - Harmonogram rzeczowo-finansowy, na podstawie kosztorysu ofertowego, w którym będą uszczegółowione terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych robót.
II. Miejsce realizacji zamówienia:
1. W ramach rzeczowej realizacji projektu pn. „Rewitalizacja osiedla robotniczego w Radzionkowie przy ul. Kużaja – w zakresie przebudowy budynków mieszkalnych wraz z udrożnieniem infrastruktury komunikacyjno – społecznej” w drodzeudzielonych zamówień publicznych w latach 2018-2020 zostały przeprowadzone prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół osiedla robotniczego przy ulicach: Skotnickiej i Pawlaka, w wyniku których zgodnie z dokumentacją projektową powstały na tym terenie obiekty użytkowe – służące rekreacji codziennej, tj. plac zabaw, bieżnia, trybuny ziemne czy ozdobne skwery, itp. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót tak, aby nie uszkodzić powstałej zabudowy. W przypadku uszkodzenia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do przywrócenia teren do stanu pierwotnego na własny koszt.
2. Zamawiający umożliwia Wykonawcom odbycie wizji lokalnej w terenie objętym Inwestycją i sugeruje, aby Wykonawcy odbyli w/w wizję lokalną w celu potwierdzenia istniejącego stanu oraz informacji zawartych w dokumentacji projektowej, a także uwzględnienia innych nieopisanych uwarunkowań. Jeżeli wykonawca przeprowadzi we własnym zakresie wizję lokalną to wszystkie informacje, które pozyska o warunkach lokalnych, inne niż opisane w SWZ, powinny być zgłoszone Zamawiającemu. Zamawiający zdecyduje, czy te informacje powinny być uwzględnione w ofercie.
III. Rozwiązania równoważne
1. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
2. W związku z powyższym Wykonawcy mogą składać oferty [rozwiązania] równoważne w stosunku do przedmiotu zamówienia przedstawionego w SWZ zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp.
3. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W sytuacji gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, technologii, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych.
4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ.
5. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest załączyć dooferty „Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych”, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ oraz stosowne dokumenty potwierdzające, że zaoferowane materiały/wyroby/urządzenia zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji technicznej. Poprzez dokumentację potwierdzającą dotyczącą minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Dokumenty stanowią przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp.
6. Brak załączenia„Wykazu materiałów i urządzeń równoważnych” stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ, jest równoznaczny z oświadczeniem Wykonawcy, że dla kalkulacji ceny ofertowej przyjął materiały/wyroby/urządzenia o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia.
7. W przypadku ewentualnego zaoferowania materiałów/urządzeń/wyrobów, niespełniających minimalnych parametrów jakościowych, określonych w opisie przedmiotu zamówienia, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako, że jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
8. Nie dopuszcza się zastosowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych innych, niż określonych w ofercie wykonawcy.
IV. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (zgodnie z art. 100 ustawy Pzp): Z uwagi na zakres przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie jest zobowiązany do uwzględnienia w opisie przedmiotu zamówienia dodatkowych zapisów, o których mowa w art. 100 ustawy Pzp.
V. Wymagania dotyczące zatrudnienia (zgodnie z art. 95 ustawy Pzp) zostały szczegółowo opisane w rozdziale XXIX SWZ w pkt 4.
VI. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych
1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (jeżeli dotyczy).
2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.